6 yıl önce takımları düşerken kahrolan Dede-Torun'un büyük mutluluğu
Ankaragücü sevdalısı olmak böyle bir şey!. 6 yıl önce takımları düşerken kahrolan ‘Dede-Torun’un büyük mutluluğu..

6 yıl önce takımları düşerken kahrolan Dede-Torun'un büyük mutluluğu
+ -

6 yıl önce Ankaragücü düşerken kahrolan ‘Dede-Torun’un büyük mutluluğu..

 


O fotoğraf karesi hafızalara kazındı.. Bir dede.. Yanında torun.. Belli ki Ankaragücü sevdalısı.. Son düdük çalıp 102 yıllık çınar Ankaragücü’nün küme düşmesi onları kahretmişti.. Dede bir yanda.. Torun diğer yanda..
Dede yaşananları belki de yaşı gereği daha itidalli karşılamaşıtı ama ya torun?


Kabullenmesi çok zordu onun için.. Sevdalısı olduğu, uğruna dedesiyle kilometrelerce yolları katettiği Ankaragücü artık bir alt lige düşmüştü..
Ağlıyordu..


Gözlerinden yaşlar bir boncuk tanesi gibi şıpır şıpır akarken çevrede bulunanlar bu hazin tabloyu büyük bir üzüntüyle izliyordu..


İşte bunu fark eden bir de gazeteci vardı.. Onun için müthiş bir kareydi bu.. Onun için belki de yıllarca konuşulacak bir fotoğraf olabilirdi.. Öyle de oldu..


Hemen deklanşöre bastı..


Dede ve torunun bu üzüntülü hali ertesi günü gazetenin sütunlarında yer alınca Türkiye günlerce bu kareyi konuştu.. Renk sevdasının, takımdaşlığın kısacası Ankaragüçlü olmanın erdemine vurgu yapıldı..
Ve 6 yol sonrası..


Tam 3 lig aşağılara inen Ankaragücü büyük bir inançla yukarılara tırmandı.. Bu sezonun bitiminde de Süper Lig’e yükseldi..


Dede-Torun yine tribündeydi.. Yine ağladılar ancak bu kez sevinçten..


Unutulmayan ikiliyi Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner misafir etti.. Dede ve Torun şampiyonluk kupası önünde poz verirken gururluydu.. Gözlerinde yine yaşlar vardı ama bunlar sevinç gözyaşlarıydı..

6 sene önce Ankaragücü küme düşerken tarihe geçen bu fotoğrafın kahramanları olan dede-torun; 6 sene sonra şampiyon olup Süper Lig’e dönen takımlarının kupasıyla poz verdi..
Kaynak: Kankaspor

Editör: Ankaragücü.com.tr

Bu haber 2016 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI